Casio Classic MDV-10-1A2VEF - Svart quartz herrklocka
Datumvisning
Aktuellt datum visas på urtavlan.
Neo-display
Anti-back bezel
Klockan är utrustad med anti-back bezel, som kan användas vid dykning.
Hartsband
Mineralglas
Det slitstarka mineralglaset skyddar mot rispor och stötar.
Kvartsur
Vattensäker: 50 meter (5 bar)
Klassificerad till 5 bar eller 50 meter. Det innebär att klockan klarar av att tåla måttlig kontakt av vatten, men är inte helt vattenavstötande och bör inte användas i swimmingpool eller liknande. Metervärdet (50) är alltså inte ett uttryck för tillåtet dykdjup i vatten. Värdet refererar istället till det lufttryck som används i testet av vattentäthet (ISO 2281).
Kondens - viktigt!
Boett av rostfri stål
Vi har följande leveranssätt:
| Leveransmetod | Pris |
Obs: Detta är den beräknade leveranstiden från fraktbolagen, och inte en garanterad leveranstid.
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Tjocklek | 10 mm |